VALEO GRUP, ARAÇ ELEKTRİFİKASYONUNUN ÖNCÜSÜ

Elektrifikasyonda lider olan Valeo, bugün daha az CO2 yayan yenilikçi teknolojiler geliştiriyor ve sunuyor.

Büyük şehirlerde iklim değişikliği ve hava kirliliği ulusal ve bölgesel düzenlemelerin sıkılaştırılmasına yol açmaktadır. Örneğin, Çin'deki Pekin şehri, en yüksek kirliliğe sahip şehirler sıralamasında çevre kirliliğine en çok sebep olan araçların kullanımını yasakladı. Avrupa'daki bazı şehirler 2025 yılına kadar dizel araçların dolaşımını yasaklayacak.

 

valeo


Yanmalı motorların optimizasyonu

Valeo, araçları daha çevre dostu hale getirmek için, diğer unsurların yanı sıra çift kavramalı şanzımanlar sayesinde iletim otomasyonu sunuyor. Grup ayrıca Stop-Start işlevini sağlayan alternatör marş motoru ve elektrikli süper şarj cihazı gibi diğer yenilikçi çözümleri de geliştirmiştir.

Düşük ve orta voltaj teknolojileri

Bu yeniliklerin arasında, 48V motor, güç aktarım organlarının elektrifikasyonuna izin veren ve elektrikli veya şarj edilebilir hibrid modeller için uygunluk sağlar. Bu teknolojinin rekabetçi fiyatı, elektrikli araç kullanımını artırmak için benzeri görülmemiş bir çözüm sunuyor.

Yüksek güçlü elektrifikasyon çözümleri

Elektrikli ve şarjlı hibrid araçlar için 60V'dan yüksek voltaj, CO2'nin azaltılmasında da önemli bir rol oynar. Elektrikli motorun kendisine ek olarak, Valeo Siemens eAutomotive ortak girişimi, tahrik sistemlerini tamamen entegre edebilen bileşenler üretir: aküyü, DC / DC dönüştürücüyü ve motoru kontrol etmek için bir inverter kullanın.

Akü için termal sistem çözümleri

Taşıtların elektrifikasyonu sadece elektrik teknolojilerinin geliştirilmesine dayanmaz. Akülerin sıcaklığının kontrol edilmesi, düşük enerji tüketimine sahip ısıtma ve iklimlendirme sistemleri oluşturulması, aynı zamanda araç elektrifikasyonunun demokratikleşmesine yardımcı olan belirleyici çözümlerin bir parçasıdır. Valeo, uzun ömürlü olmaları ve performansları için gerekli olan batarya soğutma sistemlerinde dünya lideridir.

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin