Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Binek Araçlar İçin Disk Fren Balataları

Disk fren balataları, fren disklerinden ve fren kaliperinin pistonundan kaynaklanan sıkıştırma nedeniyle fren sisteminde sürtünmeye en çok maruz kalan parçadır.

Bir araba fren yaptığında fren sistemindeki en önemli güvenlik unsuru, bir elin yüzeyinden daha küçük boyuttadır:

  • Bu yüzey üzerinde kinetik enerji ısıya dönüşür ve aracı yavaşlatır ve durdurur.
  • Bu yüzey üzerinde aracın yol tutuşunda etkin olabilmesi için tüm fiziksel özelliklerin en iyi seviyede olması gerekir.
  • Bu yüzey üzerinde gürültüden kaçınmak için tüm titreşimlerin emilmesi gerekir.


Kalite ve inovasyona odaklanan Valeo, satış sonrası pazara yönelik çözümleri ve otomotiv sektörünün önemli bir tedarikçisi olarak sahip olduğu bilgi ile bu güvenlik parametrelerini eksiksiz yerine getirir.

Valeo bu segmentte yüksek araç parkı kapsama oranı sunmaktadır ve özellikle pazarın yeni araç parklarını takip edip yeni ürünleri çok hızlı bir şekilde pazara sunmaktadır.

 

 

 

Fren balataları serisi için Valeo, O.E. ürünlerinden de daha kaliteli ürünler sunmak ve fren mesafesini kısaltmak, fren etkisinin azalmasına daha iyi direnç göstermek ve her durumda en verimli frenlemeyi elde etmek amacıyla mümkün olan en iyi teknolojileri kullanmaktadır.

Verimli montaj ve frenleme etkinliği için;

  • %100 önceden monte edilmiş balatalar: Valeo’nun balatalarının tümü, fren etkinliğinin azalmasını sınırlamak amacıyla üretim hattında önceden yataklarına yerleştirilir. Bu sayede ilk frenlemeden itibaren eksiksiz bir fren etkinliği elde edilir.
  • Ambalaj: Yeni ambalajlar sayesinde balataların bütünlüğü montaja kadar korunmaktadır. Modern, pratik ve kompakt... Profesyoneller için hayatı daha da kolaylaştırır ve daha büyük etiketi sayesinde parça tanımlamayı daha verimli kılar.
  • Üst düzey aksesuarlar: Hepsi bir kutuda. Valeo Fren balatalarının montajı kolay olup herhangi bir ek parçanın sipariş edilmesine gerek yoktur
  • Teknolojilerin en iyisi: O.E. pazarı için geliştirilen balatalar bir araca özeldir. Satış sonrası pazarda ise bir sürtünme malzemesi birçok farklı araç modelini kapsar.

 

Üst düzey bir yenileme pazarı uzmanı olarak Valeo, yenilikçi fren ürünleri ile kaliteli teknolojileri bir arada sunarak her bir uygulama için güvenliği ve konforu daha da arttırır.