VALEO, E-BİSİKLET GÜÇ AKTARIM SİSTEMLERİNDE DEVRİM YARATIYOR!

Otomotiv elektrifikasyonunda dünya lideri olan Valeo, 48V motorlarını bisikletlere uyarlayarak performans, verimlilik, zeka, konfor, sağlamlık ve kullanım kolaylığını birleştiren bugüne kadarki en yüksek performanslı elektrikli destek sistemini ortaya çıkardı.

Valeo'nun Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Jacques Aschenbroich şunları söyledi: "Valeo'nun temel stratejik odak noktalarından biri, elektrikli küçük şehir araçları, elektrikli motosikletler ve scooterlar, son mil otonom teslimat droidleri ve elektrikli bisikletler. Bunu yapmak için, otomotiv endüstrisine geliştirdiğimiz teknolojik platformları - hem ADAS'a (gelişmiş sürücü destek sistemleri) hem de düşük voltajlı elektrifikasyona (48V) adanmış olanlardan yararlanıyor ve uyarlıyoruz. "

 

 

 

Valeo Akıllı e-Bisiklet Sistemi, pedal tertibatına hem bir elektrikli motoru hem de uyarlanabilir bir otomatik şanzımanı entegre eden dünyadaki ilk çözümdür. Bu yeni elektrikli destek sistemiyle, bisiklet, bisiklet sürücüsüne uyum sağlıyor, tersi değil. Vitesler otomatik olarak değişir ve sistemin algoritmaları, ilk pedal vuruşundan itibaren bisiklet sürücüsünün ihtiyaç duyduğu elektrik yardımı miktarına anında uyum sağlar.

 

Bu teknoloji ile Valeo, yenilikçilik kapasitesini bir kez daha kanıtlıyor ve elektrikli mobilitede önemli bir oyuncu olarak ününü yeniden teyit ediyor.

 

İlk olarak, tüm şarj edilebilir hibritler ve tamamen elektrikli arabalar için hibrit geldi, ardından e-kamyonlar, otonom servisler, elektrikli üç tekerlekli araçlar ve teslimat droidleri geldi. Şimdi Valeo, 48V sistemleri için elektrikli bisikletler için başka bir kullanım geliştirdi. Valeo Grup, araçları elektrikli hale getirmenin ekonomik bir yolunu sunan bu hızla büyüyen yenilikte öncü ve dünya lideridir.

 

Daha önce piyasada bulunmayan Valeo teknolojisi, Effigear ile ortaklaşa geliştirilen 48V elektrik motoru ve pedal tertibatında bulunan tek bir ünitede yedi vitesli otomatik, uyarlanabilir bir şanzımandan oluşuyor ve bisikletler için bugüne kadarki en iyi elektrik desteğini sağlıyor. Motorun 130 Newton metrelik torku göz önüne alındığında, bisiklet sürücüsünün çabasını sekiz ile çarpabilirken, piyasadaki diğer sistemler beş kata kadar artış sunar. Bir kargo bisikletinde kullanılan Valeo'nun elektrik teknolojisi, 150 kg yük taşıyan bir bisiklet sürücüsünün, ister ileri ister geri giderken hızını kırmadan% 14'lük bir eğimi (bir park yeri rampasına eşdeğer) tırmanmasını sağlar. Valeo’nun elektrik motoru, bugün mevcut e-bisikletlerin büyük çoğunluğuna takılan 24V veya 36V motorlardan daha verimlidir.

 

Elektrikli bisikletler için dünyada bir ilk olan uyarlanabilir otomatik şanzıman, sürüş stilini ve yolculuğunu dikkate alarak her bir kişinin ihtiyaçlarını anlamak ve anında ayarlamak için bir algoritma kullanır. Vitesler, herhangi bir düğmeye veya kola basılmasına gerek kalmadan sorunsuz bir şekilde değişir. Valeo sayesinde, elektrikli bisikletler artık adaptif otomatik şanzımanlar açısından otomobillerle aynı avantajlardan yararlanabiliyor.

 

Valeo Akıllı e-Bisiklet Sistemi, etkinleştirildiğinde bisikletin kullanımını engelleyen, doğrudan pedal tertibatına entegre edilmiş bir hırsızlık önleme işlevi içerir. Ayrıca, özellikle ağır yükler taşırken faydalı olan yaya itme yardım işlevine ve diğer bisikletçileri sollamayı ve yokuşlara tırmanmayı kolaylaştıran bir güçlendirme işlevine sahiptir.

 

Tarihsel olarak bisikletler yeni bileşenlerin eklenmesiyle sistematik olarak gelişirken, Valeo sıfırdan başlayarak birçok savunmasız bisiklet parçasına olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir sistem geliştirdi. Artık vites değiştiricilere, dişlilere, gidon değiştiricilere veya bunlarla birlikte gelen kablolara veya artık daha temiz bir kayış sistemi ile değiştirilebilen geleneksel bir bisiklet zincirine ihtiyaç yoktur. Sonuç olarak, elektrikli bisikletler genellikle kırılgan olan ve sürekli bakım gerektiren yaklaşık 50 parçaya veda edebilir. Ortalama olarak, geleneksel bir modelin, sadece zinciri sıkmak, zinciri ve / veya vites değiştiricileri yağlamak veya zinciri tekrar yerine koymak olsa bile, en az ayda bir kez servise tabi tutulması gerekir. Valeo, teknolojisiyle elektrikli bisikletteki en zayıf halkayı ortadan kaldırdı: zincir.

 

Valeo, bisiklet yapmaktan ziyade, yalnızca onları elektrikli destek çözümüyle donatmayı hedefliyor. Bunu akılda tutarak, çözümünün her tür modele nasıl uyarlanabileceğini göstermek için üç prototip geliştirdi: bir şehir bisikleti, bir dağ bisikleti ve yükleri taşımak için bir kargo bisikleti (benzersiz geri vites ve frenleme enerjisi geri kazanım işlevlerine sahip).

 

Bu üst düzey çözümle Valeo, kalite, sağlamlık, dayanıklılık ve güvenlik açısından en iyi ve en zorlu otomotiv standartlarını karşılayan bir sistemle e-bisiklet güç aktarım sistemlerinde devrim yaratıyor.

 

Araç elektrifikasyonundaki dünya liderliği sayesinde, Valeo'nun (i) tek bir teknoloji tabanından geniş bir ihtiyaç ve kullanım yelpazesini karşılamasını sağlayan 48V teknolojik platformu ve (ii) çok sayıda önemli varlığı vardır. önemli ölçek ekonomileri sağlayan yüksek hacimli üretim kapasitesi (Valeo her yıl yaklaşık 30 milyon elektrikli makine üretmektedir).

 

Elektrikli bisiklet pazarı, önümüzdeki on yıl içinde on beş kat genişlemesi beklenen ve küresel satışları 2030'da 270 milyon avroya çıkaran patlama yaşıyor (McKinsey / Center For Future Mobility -2020). Özellikle teslimatlar için tasarlanan elektrikli kargo bisiklet pazarı da, kirletici araçlar için şehir merkezlerine erişimi yasaklayan düzenlemelerin kademeli olarak yürürlüğe girmesiyle önemli ölçüde büyüyecek.

 

Her türlü elektrikli mobilitede önemli bir oyuncu olan 2019'da Grubun satışlarının% 57'si CO2 emisyonlarını azaltmayı amaçlayan teknolojilerden elde edildi.

 

Daha fazlasını öğrenmek için: https://www.valeo.com/en/a-valeo-innovation-for-e-mobility-is-coming/

 

 

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin