Silecek Sistemleri

1 NUMARALI OE SİLECEK SİSTEMLERİ SAĞLAYICISI; VALEO

Valeo ve SWF Silecek

Valeo’nun ürün gamında bulunan 13 ürün grubundan biri olan Silecek Sistemleri, Valeo’nun debriyajın ardından globalde ikinci sırada yer alan ürün grubudur. Hem Valeo ana markası altındaki alt markaları, hem de bünyesinde bulunan SWF markası ile pazarda bilinirliği, güvenilirliği, tercih edilirliği, hem distribütörlerimiz hem de son kullanıcılar için güven teşkil etmektedir. Tüm serilerde garanti edilen Valeo kalitesi sayesinde, güvenli bir sürüş için çok önemli yer teşkil eden sileceklerinize ürün ömür süresince sonuna kadar güvenebilirsiniz.
Ürün Grubu içerisindeki tüm ürünler Valeo’nun dünya üzerine yayılmış kendi fabrikalarında, Valeo’nun yüksek standartlarıyla üretilmektedir.

 

silecek


%50’nin üzerinde bulunan OE pazar payı ile 1 numaralı silecek sistemleri tedarikçisi olan Valeo buradaki tecrübe ve teknolojisini

Erhan Kasal
Silecek Sistemleri Ürün Müdürü
Erhan Kasal 

yenileme pazarına da hızlı bir şekilde taşımaktadır. Gelişen araç teknolojisine ilgili ürün grubunda en kolay ve hızlı cevap veren marka olan Valeo yeni patentli teknolojilerini de ürün gelişimine eklemektedir. Valeo, daha önce kendi patentli geliştirmeleri olan “aşınma göstergesi” ve “muz tipi silecek teknolojisi” gibi yeniliklere en son olarak da AquaBlade teknolojisini eklemiştir. AquaBlade teknolojili silecekler Silencio ve SWF markaları altında yakında Türkiye yenileme pazarında sunulacaktır. Su püskürtmeyi tamamen silecek üzerinde hat boyunca gerçekleştiren bu teknoloji ile en üst seviyede temizlik ve bu sayede sürücü için en üst seviyede görüş açısı sağlanmaktadır.
 

Valeo, daha önce kendi patentli geliştirmeleri olan “aşınma göstergesi” ve “muz tipi silecek teknolojisi” gibi yeniliklere en son olarak da AquaBlade teknolojisini eklemiştir.

Silecek teknolojisi:

Araç özellikleri ve uygulamalarının değişimi ve gelişimi ile birlikte silecek teknolojisi de gelişmektedir. Özellikle eski araç parklarında karşılaştığımız klasik tip silecek uygulamaları, özellikle Orijinal Ekipman’da yerini hızlı bir şekilde Flat Blade (muz tipi) teknolojisine bırakmaktadır. Günümüzde yeni üretilen araçlarda muz tipi silecek kullanımının %90 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Bu da, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, önümüz
deki dönemde muz tipi silecek talebinin artmaya devam edeceğini gösteriyor. Pazarda hakim olan bu iki teknolojik uygulamanın yanında özellikle Asya araç parkında Hibrid teknolojisinin orijinal ekipman olarak kullanıldığını görüyoruz. Toplam araç parkında henüz az bir oranı temsil etse de, bu grubun da Türkiye araç parkında önemli yer aldığını düşünerek talepte bir yükseliş öngörebiliriz. Valeo da hali hazırda SWF ve Silencio markaları altında cevap verdiği bu teknolojiyi ekonomik segmentteki Valeo First markası altında da yakında piyasaya sürecektir.
Binek-Hafif Ticari Silecek Grubu:   Binek ve Hafif Ticari araç grubu için Valeo ana markası altında First, Compact, HydroConnect ve Silencio alt markaları ve SWF ile her beklentiye cevap verebilecek ürün çeşitliliğimiz mevcuttur.

 

swf

 

Silencio ve SWF markaları ile takım olarak premium araç segmentinde, universal bir seri olan First markası ile de ekonomik segmentte araç parklarına ürün sunumu gerçekleştirmekteyiz. Bu serilere ilave olarak Valeo’nun premium segmentteki OE kalitesi universal serisi HydroConnect pazarda yeni yeni yerini almakta ve bu segmentte universal çözüm arayan müşterilerine de alternatif sunmaktadır.
 

SWF ve Silencio Valeo’nun OE’de yüksek oranlarla çok güçlü olduğu markalardır.

Premium segmentteki iki güçlü markamız SWF ve Silencio özellikle Valeo’nun OE’de çok güçlü olduğu markalardır. Orijinal ekipmanda Valeo bu iki markası ile rakiplerinin önünde 1. sırada yer almaktadır. Bu da, yenileme pazarında yine bu markaların tercih edilmesi ve marka bilinirliği anlamında Valeo’ya güç vermektedir. Türkiye araç parkında premium segmente ait araçların sayısının hızla yükselişte olduğunu gözlemliyoruz ve bu, Valeo ve SWF markalarının önümüzdeki dönemde de tercih edilme nedeni olacaktır. Özellikle SWF markası, Türkiye araç parkında son yıllarda büyük yükselişte olan Alman araç grubunda yüksek OE oranına sahiptir.

First serisi hem klasik tip, hem de muz tipi First Multiconnection alternatifleri ile ekonomik grupta Valeo’nun önemli markasıdır. First klasik serisi 350mm-650mm ölçü aralığında 10 alternatife sahiptir ve araç üzerinde klasik tip silecek bulunan kullanıcılarımıza çözüm sunmaktadır.
First Multiconnection muz tipi serisi ise 350mm-750mm ölçü aralığında 12 alternatif uzunluğa sahiptir ve muz tipi “çoklu bağlantı” teknolojisine sahiptir. Ürün ambalajı içerisinde bulunan farklı adaptörler sayesinde araç üzerindeki muz tipi sileceğinizi First Multiconnection’a rahatça çevirebileceğiniz gibi, eski klasik tip kullanımını da bu adaptörler sayesinde muz tipi sileceğe çevirebilme imkanına sahip olursunuz. En yüksek 3 adet olarak bulunan silecek içi adaptör sayısı Valeo’nun teknolojik olarak OE’deki gücünü temsil etmektedir çünkü sadece maksimum 3 adaptör ile tüm araç parklarındaki silecek kollarına adapte olabilmektedir.
Yeni universal serimiz olan HydroConnect de ön silecekler için First Multiconnection ile benzer özelliklerinin yanında ilave olarak arka muz tipi silecekler için dünya pazarında alternatifi bulunmayan çoklu-bağlantıya sahiptir. Pazarda sadece Valeo HydroConnect markası altında bulunan bu teknoloji saye sinde arka muz tipi sileceklerde de ölçüye bağlı olarak universal değişim yapılabilmektedir

Ağır Vasıta Silecek Grubu:  

Binek-Hafif Ticari araç grubunda olduğu gibi Ağır Vasıta için de Valeo ana markası altında OptiBlade ve SWF ile her beklentiye cevap verebilecek ürün çeşitliliğimiz mevcuttur.
SWF ile çok güçlü bir OE hakimiyeti olan Valeo, ekonomik olarak da OptiBlade serisiyle alternatif yaratmaktadır. 

First serisi hem klasik tip, hem de muz tipi First Multiconnection alternatifleri ve son olarak da Hibrid silecek teknolojisi ile ekonomik grupta Valeo’nun önemli universal silecek markasıdır.
 

Silecek Motoru:

Silecek ana grubu altındaki alt segmentlerden olan Silecek Motoru, Valeo’nun hem Binek-Hafif Ticari grupta, hem de Ağır Vasıta grubunda orijinal ekipmandaki yüksek pazar payının da desteğiyle yenileme pazarında da  oldukça güçlü olduğu bir ürün grubudur.
Tüm araç gruplarında hem ön hem arka silecek motoru alternatifleri ile tüm araç markalarında yer almaktayız. Mevcutta pazardaki en fazla ürün sunumuna ve kapsama oranına sahip marka yız. Bu da ürün özelliği sebebiyle İş Ortaklarımız’a karlı ve cirosu yüksek bir ürün alternatifi sunmaktadır.
 
Son olarak; tüm araç kullanıcılarına, güvenli araç sürüşü için görüş açısının en önemli kriterlerden biri olduğunu ve sileceklerinizin bu konuda destek için özellikle SonbaharKış döneminde en önemli ürünlerden biri olduğunu hatırlatmak isteriz.
Ürün ömrü yapılan test sonuçlarına göre çok daha uzun olmasına rağmen, Valeo olarak sileceklerinizi yılda 1 defa değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.


İstenen ürünü tespit etme, alternatif çözümlere ulaşma adına Valeo Web Kataloğu’na www.valeoservice.com.tr web sitesi üzerinden ulaşılabilir.
 


 

 

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin