GÖRÜN VE GÖRÜNÜN! KIŞ AYLARINDA YOLLARDA ARAÇ AYDINLATMA VE SİLECEK SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ

Bazı bölgelerde günlerin daha kısa ve karlı olduğu daha soğuk havalarda, arabanızın görüş sistemleri, yani aydınlatma ve silecek sistemleriniz hakkında düşünmenin tam zamanı. Aydınlatma farlarınızdan ve sileceklerinizden daha fazlasıdır!

YOLU AYDINLAT, İÇERİDE VE DIŞARIDA!

Araç aydınlatmasını düşündüğünüzde muhtemelen arabanızın farlarını düşünüyorsunuz. Aracınızın farları görüş açısında çok önemli bir rol oynar - önünüzdeki yolu aydınlatırlar ve geceleri karşıdan gelen sürücüleri varlığınıza karşı uyarırlar.

Geceleri araba kazası geçirme riskinin gündüze göre 3 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir, tüm yolculukların sadece % 20'si gece sürülmesine rağmen, ölümlü kazaların neredeyse yarısı karanlıkta meydana gelmektedir. *

Günler kısaldıkça, farlarınızın düzgün çalıştığından emin olun. Arabanızın aydınlatma sisteminin farlarınızdan daha fazlası olduğunu unutmamak önemlidir. Tüm araç farlarınız, görünürlük ve güvenliğinizde önemli bir rol oynar. Arka lambalarınız ve göstergeleriniz, yol güvenliği ve kaza önlemenin ayrılmaz bir parçasıdır. Hepsinin doğru çalıştığından emin olun ve LED lambaları takmayı düşünün. LED lambalar, normal halojen lambalardan daha parlak yanarak görünürlüğünüzü artırır ve daha az enerji kullanır, bu da daha düşük CO2 emisyonu anlamına gelir.

Valeo ile araç aydınlatmasının geleceği parlak görünüyor! Arabanızın aydınlatmasını değiştirme zamanı geldiğinde, Valeo'ya güvenebilirsiniz!

 

YOLUN NET GÖRÜNÜMÜ

Bir araç sürücüsünün neredeyse tüm görüşünün ön camdan geçtiğini düşünürsek, yol güvenliği için temiz ve net bir görüş zorunludur. Yine de, silecek sistemleri bir otomobilin görüş sisteminin en çok gözden kaçan yönlerinden biri olmaya devam ediyor.

Silecekleriniz iz bırakıyorsa, gürültü yapıyorsa veya ön camınızı sudan tamamen temizlemiyorsa, değiştirme zamanı gelmiştir. Değiştirildikten sonra, birkaç basit adım ile düzgün bir şekilde silme işleminin sürdürülmesine yardımcı olabilirsiniz:

Ön camınızı temiz tuttuğunuzdan emin olun - kirlilik silecek lastiklerine zarar verebilir

Silecekleri kullanmadan önce kışın daima ön camın buzunu çözün; buz, silecek motoruna ve bıçaklara zarar verebilir

Yalnızca cam yıkama sıvıları kullanın - ev temizlik ürünleri bıçakları bozabilir

Valeo, hem Orijinal Ekipman hem de yenileme pazarına silecek lastikleri tedarik ederek silecek sistemlerinde dünya lideridir. Valeo aynı zamanda silecek tasarımında da ön plandadır. Valeo, aerodinamik, gürültü ve her bir aracın tasarımıyla kusursuz bir şekilde harmanlama dahil olmak üzere gelecekteki silme teknolojileri konusunda araç üreticileriyle yakın işbirliği içindedir.

Valeo, Valeo Ultimate ™, SWF ve Valeo Silencio gibi çeşitli farklı markalarda kapsamlı ön ve arka silecek lastikleri yelpazesi sunmaktadır. Etkili oldukları kadar aynı zamanda şık olacak şekilde tasarlanan Valeo silecek lastikleri, tüm araç türlerine kolayca uyarlanır.

Tüm silecek ihtiyaçlarınız için Valeo'ya güvenin!

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin