Bir Güvenlik Parçası Olarak Aydınlatma Teknolojileri

Valeo Orijinal, tüm OE gerekliliklerini karşılar.

 

Valeo Orijinal Aydınlatma Ürünleri

Araç aydınlatma sistemleri sürücü görüşünü ve araç görünürlüğünü sağlamak için tasarlanmıştır. Tüm hava, yol, hız ve yön koşullarında aracın güvenliği için aydınlatma elemanlarının performansı yüksek önem taşır.

İyi bir aydınlatma sürücünün yolu daha iyi görmesini sağlarken aynı zamanda gözlerinin de daha az yorulmasını sağlar. Daha az yorgunluk ise daha yüksek sürüş konforu ve güvenliğini beraberinde getirir.

24 araştırma ve geliştirme merkezi ve 31 üretim tesisiyle, aydınlatma sistemleri alanında bir uzman olarak Valeo; ampul, far gibi yedek parçalardan regloscope ile montaj ve kurulumuna kadar eksiksiz bir ürün ve hizmet serisine sahip, dünyanın ileri gelen OE üreticileri arasında yer almaktadır.

aydınlatma

 

Tüm aydınlatma teknolojilerinde güçlü rekabet & uzmanlık

Valeo, Orijinal ekipman üreticisi olarak yıllık gelirinin yaklaşık %7’sini en son inovasyonları ve teknolojileri sağlamak için AR-GE’ ye yatırmaktadır. 786 patenti ile 2013 yılında Valeo, dünyanın en inovatif 100 şirketi arasında yer almıştır.

 

Aydınlatma teknolojileri

Halojen

Valeo, yenileme pazarı için 1000’den fazla Halojen Far referansına sahiptir. Halojen ampuller farlar için en çok kullanılan ışık kaynakları olup araç parkının %80’den fazlasını kapsamaktadır. Halojen teknolojisi ilk olarak 1950’lerde Cibié (Valeo markası) tarafından geliştirilmiştir. O günden bu yana şeffaf merceklerin (şeritli merceklerin aksine) kullanılmasına imkan sağlayan daha karmaşık reflektörler (eliptik modüller) geliştirilmiş ve yeni tasarım imkanları gibi çalışmalarla sürekli olarak iyileştirilmiştir.

11

Xenon

Valeo, ilk Xenon farını 1996'da piyasaya sürmüştür. Xenon ampuller, iki elektrot arasında oluşan elektrik arkı sayesinde ışık üreten Yüksek Yoğunluklu (HID) farların bir parçasıdır. Xenon farlar, daha uzun mesafede, halojen farlara kıyasla %30’  dan fazla görünürlük artışı (110 m - 80 m) sunmaktadır. Xenon farlar ayrıca daha düşük enerji tüketimi (H1 lamba için 55W’a karşı 35W) ile daha beyaz veya mavimsi ışık, yani gün ışığına benzer bir aydınlatma sağlayarak CO2 emisyonlarını da 1,3 g/km kadar azaltmaktadır. Temel zayıflığı ise artık neredeyse kullanılmamalarından dolayı maliyetleridir.

 

1

 

Led

LED farlar kompakt boyutları sayesinde Halojen ve Xenon farlara kıyasla daha az enerji tüketerek daha verimli ışık verir. Yeni tasarım özellikleri sayesinde başlangıçta sadece arka lambalarda kullanılan LED teknolojisi artık çoğunlukla üst segmentteki araçların tasarımlarında, son dokunuşlar için ön farlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Xenon farlar gibi yüksek optik performans seviyesine sahip olmasının yanı sıra LED teknolojisi ile üretilen aydınlatma elemanlarının neredeyse aracın ömrü kadar uzun kullanım ömürleri vardır.

Ayrıca LED far, stop ve sinyaller aracın dizaynında da gün geçtikçe daha fazla katma değer sağlamaktadır.  Öyle ki, günümüz tasarımlarında birçok araç üreticisi LED dizaynları marka/model farkındalığı yaratmak için dizaynlarında imza olarak kullanmaktadırlar.

Lazer

Lazer teknolojisi, LED güç kaynağından daha beyaz, neredeyse gün ışığı renginde ve parlaklığında bir ışık yayılımı sağlar. Menzili oldukça uzun iken enerji tüketimi ise LED’e göre 2/3 daha azdır.  İnovasyonu ve kaliteyi en önemli öncelikleri arasında gören Valeo, lazer far üretiminde de çalışmalarını sürdürmektedir.

 

lazer

 

Valeo Orijinal aydınlatma elemanları araç üreticileri ile birlikte yüksek performans, dayanıklılık ve güvenilirlik gözetilerek üretilmekte ve satışa sunulmadan önce çok kapsamlı testlerden geçmektedir.

Valeo; hızlı sevkiyat, müşteri hizmetleri, teknik eğitimler ve geniş garanti kapsamı ile tüm müşterilerinin memnuniyeti için kendini her gün geliştirmektedir.

Daha fazla bilgi için Valeo Aydınlatma Sistemlerini keşfedin

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin