AĞIR VASITA ARAÇLARINIZDA TORKU DEVAM ETTİREREK YAKIT MALİYETİNİZİ NASIL AZALTIRSINIZ?

CEVAP: VALEO Ağır vasıta araç üreticileri, yakıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltma hedeflerine ulaşmak için motor hızını düşürdü - kamyon motorlarının daha düşük hızlarda çalışmasını sağladılar. Ve düşük hız işe yaradı. Ancak, bu uygulama başka zorluklara yol açtı: torku nasıl koruyorsunuz? Artan titreşim ve gürültü ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Neyse ki, Valeo’nun TH Damperi bu iki sorunu da çözüyor. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin… 

Nemlendirme ve güç?

Valeo Debriyaj Sistemleri’nin misyonu, yakıt tüketimini azaltmaya odaklanırken, motordan şanzımana güç ve tork aktarımını koruyarak, otomotiv endüstrisi için mümkün olan en iyi güç aktarma sistemi çözümlerini sunmaktır. 

Valeo'nun ağır vasıta araçlar için devrim niteliğinde bir debriyaj diski olan TH Damperi yaratması şaşırtıcı değil. 

TH Damper, 3.500 Nm'ye kadar motor torkunu iletirken, sönümleme performansını %40 artırabilir. Bu sönümleme performansı, motor devrini 200 dev/dak'ya kadar düşürerek %2'ye* varan yakıt tasarrufu anlamına gelir. 

 

TH Damper bunu nasıl yapıyor? 

Valeo’nun TH Damperi, bu sonuçları elde etmesini sağlayan beş farklı özelliğe sahiptir: 

 

  1. 285 mm'lik daha büyük bir damper, gürültü, titreşim ve sertliği azaltırken 3.500 Nm'ye kadar torka izin verir.
  2. Beş büyük yay titreşim sönümlemesini arttırır ve açısal sertliği %-30 sınırlar
  3. Yaylı koltuk yatağı, yayın torsiyondan kaçınarak sadece sıkıştırma modunda çalışmasını sağlar.
  4. Orijinal Ekipman kalitesi sürtünme malzemeleri yüksek termal direnç sağlar ve titreşimi sınırlar.
  5. Ön damper düşük devirlerde şanzıman gürültüsünü azaltır. 

 

Daha yumuşak bir sürüş

Torku korumanın ve yakıt maliyetlerini azaltmanın yanı sıra, debriyaj titreşiminin ve gürültünün azaltılması aktarma organını korur. Ayrıca bu daha fazla sürücü konforu anlamına gelir - daha iyi vites değişiklikleri, sürücülere daha yumuşak ve daha konforlu bir sürüş sağlar. 

TH Damper atılımı, Valeo'nun debriyaj sistemlerinde araştırma ve geliştirme konusundaki kararlılığının doğrudan bir sonucudur ve tüm Valeo debriyajları gibi TH Damper de Valeo'nun en yüksek kalite standartlarına göre üretilmiştir.

Tüm ağır vasıta şanzıman ihtiyaçlarınız için Valeo'ya güvenin! 

 

* Örnek amaçlı Valeo yakıt tüketimi tahminleri, araç uygulaması ve kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişecektir.

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin