Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Elektrikli Araçlar: Valeo geleceğe ışık tutuyor

Elektrikli Araçlar - Valeo geleceğe ışık tutuyor
Valeo, araç eletrifikasyonunda dünya lideridir (her yıl 30 milyon elektrikli otomobil üretilmektedir); çevre ve mevzuatla ilgili sorunlara karşı güçlü bir tepki verir.

 

Global ölçekte, 2021 yılının ilk çeyreğinde elektrikli araç satışları %140 arttı

 

Uluslararası Enerji Ajansına göre, on yıllık hızlı büyümeden sonra global ölçekteki elektrikli otomobil satışları 2021 yılının ilk çeyreğinde hedeflerini yüksek tutmaya devam ediyor. 2020 yılında, global ölçekte elektrikli otomobil stoku 2019 yılına göre %43'lük artışla 10 milyon satış rakamına erkenden ulaştı. Elektrikli araç satışlarının önümüzdeki yıllarda bu trendi devam ettirmesi bekleniyor. Şu an için Valeo 2030 itibariyle yeni araçların %70'inin hibrit veya elektrikli olacağını tahmin ediyor.

 

Bu yılın Haziran ayında düzenlenen bir ankette, Valeo son kullanıcılara yakın gelecekte elektriksel mobiliteye geçiş yapmayı isteyip istemediklerini sordu. 1.700 katılımcı arasından, %7'si zaten geçtiğini, %66'sı ise geçmeyi düşündüğünü söyledi. Değişimin gerçekleşmesi kaçınılmaz görünüyor.

 

Kaynak: Valeo tarafından Haziran 2021'de gerçekleştirilen 2021 anketi


 

Valeo için stratejik yeşil bir tercih olan elektrifikasyon

 

VValeo, araç elektrifikasyonu konusunda dünya lideri konumuna sahiptir. Grup, her yıl 30 milyon elektrikli makine üretmektedir. Bu da, elektrikli sistem üretiminde sahip olduğu know-how tecrübesini ortaya koymaktadır. Diğer yandan, günümüzün çevresel ve mevzuat sorunlarına karşı etkin bir reaksiyon vermektedir.

 

Valeo için yeşile duyarlı olmak artık günümüzün realitesi olarak görülmektedir: Valeo, 48 V elektrikli motorlarda dünyanın bir numarasıdır. Bu 48 V elektrikli motorların da 2030 yılı itibariyle global otomotiv pazarının %30'una karşılık geleceği bekleniyor. Yüksel Gerilimli çözümlerde ise Valeo 2019 ila 2022 dönemlerinde 3 aracın 2'sini donattı.

 

Valeo yedek parça portföyündeki yeni elektrikli çözümler

 

otomobil tamir uzmanları için yedek parça sektöründe iBSG 48 V

 

Esnek ve uygun maliyetli bir çözüm olan iBSG (Entegre Kayışlı Marş Jeneratörü) 48 V sistemi, elektrifikasyonu daha da erişilebilir hale getiriyor. iBSG 48 V ile Valeo, içten yanmalı motorlu araçların performansını artırırken yakıt tüketimini düşürme sorununu başlarıyla çözmüştür.

 

Yedek Parça pazarında özel bir teklif olan 15 iBSG 48 V parça numaraları, artık Valeo’nun portföyünde bulunmaktadır. Bu ürün yelpazesi önümüzdeki ay ve yıllarda büyümeye devam edecektir

 

Yeni elektrikli araç fren balataları, Valeo ürün yelpazesine giriyor

 

2021 sonu itibariyle Valeo, elektrikli ve hibrit otomobiller için son kullanıcıya verimlilik, dayanıklılık ve konfor sunan 200 ürün referansı ile birlikte geniş bir fren balatası seçeneği sunacak. Bunlar, öncelikle Avrupa pazarına sunulacak ve ardından tüm dünyada kullanıma sunulacak.

 

Elektrifikasyonun, yedek parça sektöründe uzun vadeli bir etkisi olacak

 

Bu yılın Mart ayında düzenlenen Yıllık Vizyon Konferansı sırasında, Otomotiv Yedek Parça Tedarikçileri Derneği (AASA), önümüzdeki yıllarda ve daha uzun vadede elektrikli araçların otomotiv yedek parça sektöründe sebep olacağı etkiyi inceledi. Elektrikli araçlar piyasada yer ediniyor. Tedarikçilerden garaja kadar her bir oyuncu kendi açısından buna hazırlanmalıdır.

 

Elbette Valeo da bu büyük değişimde otomotiv uzmanlarını destekleme sözünü veriyor!