ЛЕТ
Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Kompresörler

Kompresörler, klima döngüsünün yönlendirici unsurudur ve ayrıca en karmaşık teknolojik özelliklere sahiptir. Valeo klima sistemleri uzmanlığı sayesinde, birçok farklı müşterinin ihtiyacını karşılamak için farklı teknolojilere sahip yeni kompresörler sunmaktadır.

Bir kompresör, iki ana teknolojiye göre tasarlanır: piston kompresör veya vidalı (döner) kompresör.

Piston kompresör en sık kullanılandır. Bu tip, eğik plaka teknolojisini ve tabla teknolojisini kullanır. Vidalı kompresörde ise kanat ve santrifüj teknolojileri kullanılır.
Valeo kompresörlerinin teknolojileri üç ad altında tanımlanır: DKV, DKS ve DCS.

Her bir Valeo kompresörü, sızıntı, dayanıklılık, gürültü, titreşim, vb. konularda OE sürecine göre test edilir.
400’den fazla parça numarasıyla Valeo’da ihtiyacınız olan kompresörü her zaman bulabilirsiniz. OE alanındaki uzmanlığı ve teknolojik yenilikleri ile Valeo, araç üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Valeo kompresörlerinin optimize edilmiş bir tasarımı vardır: tüm parçalarda, özellikle de valfler, rulmanlar, pistonlar, eğik plakalar ve debriyajlardaki kaliteli bitirme ve hassas seçim özellikleri sayesinde yüksek güvenilirlik ve gelişmiş performans garanti edilmektedir. Valeo daha fazla sürüş konforu için gürültü ve titreşim seviyelerini azaltmaya çalışmaktadır.

TM evrensel kompresörleri genelde kamyonlar için kullanılan soğutma üniteleri için tasarlanmıştır. Geniş kapsamlı parça numaralarıyla bilinir. Esasen aynı kompresör gövdesi için makarayı, bobini, göbeği ve donanımları ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz için birçok farklı şekilde bitirilmiş kompresör elde edebilirsiniz.
TM serisi, 6 TM ailesine bölünmüştür: TM08, TM13, TM15, TM16, TM21 ve TM31.

Her bir TM ailesi, geniş kapsamlı bir kompresör serisi içermektedir.
Valeo’nun TM serisi, harika bir esnekliğe ve kaliteli ürünlere sahiptir:
> Mükemmel soğutma kapasitesi ve verimi
>Optimize edilmiş volümetrik performans
> Güvenilir ve Güçlü
> Titreşimleri azaltan dengeli eğik plaka tasarımı

 

Valeo Bilgileri: Bir kaza, arıza veya sızıntının ardından kompresör yenisiyle değiştirilmelidir. Kompresörü değiştirirken klima döngüsünü kontrol edin ve temizleyin ve gerekirse kurutucuyu ve genleşme valfini de değiştirin.