Valeo tarafından geliştirilen dünyanın en güçlü hava sterilizasyon sistemi

Valeo, otobüs kabinleri için dünyanın en güçlü hava sterilizasyon sistemini geliştirdi.

Etkinleştirildikten sonra, sistem tek bir hava akışı döngüsünde Covid-19 dahil olmak üzere virüslerin % 95'inden fazlasını ve ayrıca kabinde dolaşan havada dolaşan bakteri veya küfü ortadan kaldırır.

Aracın içinde veya dışında, enfeksiyon kaynağına bakılmaksızın, Valeo tarafından tasarlanan modüller, yolcularla birlikte aracın yolculuğu boyunca etkilidir.

UV

Valeo cihazları bağımsız bir çözüm kutusu olarak mevcuttur veya doğrudan aracın klima sistemlerine entegre edilebilir. Tıp ve hastane tesislerinde kullanılana benzer ultraviyole ışık teknolojisi kullanırlar. UV ışınları hem bakterisit hem de mikrop öldürücü olarak çalışır ve virüsler ve patojenler gibi mikropları öldürebilir. Işınlar bu mikropların yayılmasını engeller ve kimyasal ürünlerin kullanımından kaçınarak diğer dezenfeksiyon yöntemlerine alternatif olarak kullanılabilir.

Valeo, teknolojinin önde gelen küresel uzmanlarından biri tarafından sağlanan bir UV ışığını ve UV ışınlarının metal kutunun dışına yayılmasını engelleyen bir "hafif labirent" entegre ederek, yolcuların bunlara asla maruz kalmamasını sağlayan benzersiz bir çözüm yarattı. . Sadece havalandırma kutusunda dolaşan hava ışıkla arındırılır.

10 Temmuz 2020'de, Frankfurt'taki Goethe Üniversitesi Hastanesi'ndeki Tıbbi Viroloji Enstitüsü, teknolojinin virüsidal etkinliğini doğruladı.

Valeo çözümü kısa süre önce Brezilyalı bir otobüs üreticisi tarafından üretilen araçlara orijinal ekipman olarak entegre edildi. Klimalı olsun ya da olmasın, her tür ve boyuttaki otobüs ve yolcu otobüsleri ile uyumlu olacak ve her türlü hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Valeo şimdi bu sistemleri Avrupa, Amerika ve Asya pazarlarına getirmeyi planlıyor. Valeo'nun hava temizleyicileri, mevcut havalandırma sistemlerine uyarlanabilecekleri veya klimasız araçlara sonradan takılabilecekleri için halihazırda yolda olan araçların operatörlerine de sunulacak.

Valeo, bu teknolojiyi binek araçlara da yaymak için çalışıyor.

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin