ЛЕТ
Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Valeo 100. Yılını Kutluyor | İnovasyon Yüzyılı

Valeo bu yıl 100. yılını kutluyor. Endüstriyel macerasının 100. yılına giren Valeo, sürdürülebilir mobilite alanında önde gelen oyuncular arasında yer alıyor.
Valeo bu yıl 100. yılını kutluyor. Endüstriyel macerasının 100. yılına giren Valeo, sürdürülebilir mobilite alanında önde gelen oyuncular arasında yer alıyor.

Öngörü, İnovasyon, Dönüşüm...
 

Valeo, son 100 yılda radikal bir dönüşüm geçirmiş ve grup, hareketlilik alanındaki birçok değişikliği öngörmeyi başarmıştır. Bu değişiklikler, son yıllarda görülmemiş bir hızda artıyor. İklim değişikliğiyle mücadele, elektrikli mobilitenin gelişimini hızlandırmakta; giderek daha gelişmiş sürüş destek sistemleri, yol güvenliğinde iyileştirmeler sağlamakta; aydınlatma sistemleri dönüşürken iç mekan deneyimi yeniden keşfedilmekte ve aracın farklı alanlarında yeni özellikler ve yeni kullanımlar ortaya çıkmaktadır

Bu gelişimler sonucunda Valeo, her kuruluşu ile dünya lideri haline geldi.Valeo, mobilite ve ötesindeki tüm alanlarda mevcut Valeo teknolojileri ve CO2 emisyon düşürücü elektrik sistemleri ile dünya çapında her üç araçtan birini donatıyor

 

Değişen Dünya için e-Mobilite

Valeo’nun çözümleri artık e-bisiklet, e-scooter ve e-motorlar’dan sürücüsüz taksi, teslimat robotlarına kadar tüm mobilite şekillerinde kullanılıyor. Destek sistemleri sayesinde mobilite şekillerini, elektrikli, daha güvenli ve otonom hale getiriyor. Valeo hizmetleri otomotiv dünyası dışında trafik yönetimi, yaya güvenliği, alt yapı, akıllı aydınlatma, elektrikli şarj ve veri merkezi soğutma sistemleri gibi hizmetleri de kapsıyor.

 

2050 Yılına Kadar Sıfır Karbon Emisyonu

Valeo daha güvenli ve düşük karbonlu bir dünya için yeniliklere yönelik çalışmaya devam edecek. Haziran 2022'de Fransa'nın fikri mülkiyet enstitüsü (INPI) tarafından yayınlanan sıralamaya  göre, Valeo dünyanın önde gelen Fransız patent başvurucusu. Ayrıca 2050 yılına kadar 0 karbon emisyonunu hedefliyor.

Valeo'nun CEO'su Christophe Périllat şöyle yorumladı: "Bu yıl büyük bir endüstriyel macerayı kutluyoruz. Yüz yıllık tarih, azim ve kararlılık. Endüstriyel mükemmeliyetimizi yeni araçlarda otomobil üreticisi müşterilerimize ve aftermarket'teki distribütör müşterilerimize hizmet için kullandığımız bir yüz yıl. En son teknolojileri en geniş pazarda erişilebilir kılmak ve en yüksek otomotiv standartlarını karşılamak için çalışıyoruz."

Geniş Ufuklara Mütevazı Başlangıçlar

Valeo macerası 1923 yılında Fransa'da, Paris'e yakın bir atölyede ilk fren balatalarının üretildiği yerde başladı. Şirket operasyonlarını genişleterek Fransa genelinde yayıldı ve ardından Avrupa'da, Brezilya'da ve nihayetinde dünya genelinde faaliyet göstermeye başladı. Bir yüzyıl sonra, Valeo dünyanın önde gelen otomobil üreticilerine teknoloji ortağı olmuştur. Bu küçük atölye, 29 ülkede faaliyet gösteren ve 109.900 çalışanı olan uluslararası bir dev haline gelmiştir.İlginizi takdir ediyoruz
Lütfen e-posta adresinizi doğrulayın