SİLECEKLERİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN 5 İPUCU

Silecek lastikleri, çok fazla dikkat etme eğiliminde olmadığımız bir aksesuardır. Ancak görüşün yetersiz olması trafik kazalarında önemli bir rol oynamakta, kaliteli sileceklere yatırım yapmak ve bunları düzenli olarak değiştirmek sizi ve ailenizin yolda daha güvende olmanızı, aynı zamanda da uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde sileceklerinizin değişim zamanının geldiğine dair 5 ipucuyu bulabilir ve aracınız için en iyi seti bulma konusunda önerilerimizi değerlendirebilirsiniz…

 

silecek

 

 

1. Su Sıçratma  

Silecekleriniz suyu düzgün bir şekilde silmek yerine ön camdan atıyorsa, aslında bu yıpranmadan ziyade yetersiz kullanım belirtisidir. Genellikle, silecek lastiği yön değiştirdikçe kayarak çevirmek yerine, bıçakların bir yönde 'yerleşmesine' neden olduğu güneşli, sıcak ve kuru iklimlerde sıklıkla görülür.

Her durumda, sileceklerinizi değiştirme zamanının geldiğine dair bir işarettir. Bunu yaparken, 100% doğal kauçuk yerine doğal ve yapay kauçuklardan oluşan bir bileşik silecek takmanızı öneririz. Sentetik kauçuklar güneş hasarına ve 'sertleşmeye' karşı doğal kauçuklardan daha dayanıklıdır.

 

2. Çizik

Ön camınızda iz bırakan sileceklerinizin, herhangi bir kiri veya kalıntıyı gidermek için yumuşak bir bezle temizlenmesi yeterlidir, ancak çizgi devam ederse, sileceklerin kendilerinin başarısız olduğunu ve bunları değiştirme zamanının geldiğini gösterir.

Ön camınızda çizgi bırakan bir sileceği Valeo’nun satış sonrası sileceği Hydroconnect ™ veya O.E sileceği Valeo Silencio ™ gibi düz bir silecekle değiştirmeniz uygun olacaktır.

Geleneksel silecek lastiklerinin sadece dört ila sekiz basınç noktasına sahip olduğu yerlerde, Valeo Hydroconnect ™ gibi düz bıçaklarda yüzlerce temas noktası bulunur. Bu, her bir sileceğin tüm uzunluğu boyunca tutarlı bir basınç oluşturur.

Sonuç, özellikle daha yüksek araç hızlarında ve yoğun kullanım sırasında - en çok ihtiyaç duyduğumuzda daha akıcı, daha sessiz ve daha tutarlı bir performans!

 

3. Ses Yapma

Can sıkıcı olmasının yanı sıra, gıcırtılı bir silecek, yanlış montajın veya değiştirme zamanının bir işaretidir. Her iki durumda da, silecek lastiği aracınızın ön camı ile düzgün bir şekilde temas etmiyor ve düzgün bir şekilde temizleme yapamıyordur.

Öncelikle, sileceklerinizin bir ayarlamaya ihtiyacı olup olmadığını görmek için silecek kollarını sıkmayı veya gevşetmeyi deneyin. Ayarlamadan sonra hala gıcırtı duyuyorsanız, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.
 

4. Lekeler

Kirli bir ön camınız olduğunda lekelenmeler meydana gelebilir - camda bir kalıntı veya kir seli, sileceklerinizin ön camınızla temiz temas etmesini engelleyebilir buna bağlı olarak geniş alanları kirli bırakarak görüşünüzü zayıflatabilirsiniz.

Ön camınızı temizlediyseniz ve buna ragmen lekenmeler devam ediyorsa, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiştir.

 

5. Hasar

Yukarıdaki tüm işaretlerin dışında, silecekleriniz herhangi bir şekilde hasar görürse, performansları ve görünürlüğünüz etkilenecektir. En önemlisi, silecek lastiğinde herhangi bir hasar veya silecek koluna yapışma kaybı için çok dikkatli olmanız konusunda size uyarmak isteriz . Ayrıca mekanizmanın kendisinde herhangi bir hasar olup olmadığına bakın - bükülmüş veya hasarlı sileceklerin vakit kaybetmeden değiştirilmesi gerekir.

 

 

a

 

SİLECEK DEĞİŞİMİ ARTIK ÇOK KOLAY, SİZDE SEÇİMİNİZİ YAPIN!

 

Valeo, hem Orijinal Ekipman hem de yenileme pazarına tedarşk ettiği ürünleri ile Silecek Sistemlerinde dünya lideridir. Otomotiv yenileme pazarı uzmanı Valeo Servis, yukarıda belirtildiği gibi Valeo Hydroconnect ™ ve Valeo First gibi çeşitli ve kapsamlı bir ön ve arka silecek yelpazesine ve aynı zamanda birinci sınıf %100 Orijinal Ekipman olan Valeo Silencio'ya sahiptir.

İhtiyacınız ne olursa olsun, Valeo’da sizin için bir silecek lastiği çözümü mutlaka vardır!

Valeo’da doğru değiştirme modelini bulmak kolaydır - her Valeo Servis silecek lastiği paketi uygun olduğu araçların markalarını ve modellerini açıkça listeler. Her pakette, doğru silecek lastiğini mümkün olduğunca basit bulmaya yardımcı olmak için çevrimiçi bir sisteme bağlı QR kodu da bulunur

Valeo Servis silecekleri, yol güvenliğinde en üst seviyeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm silecek ihtiyaçlarınız için Valeo'ya güvenin!

 

 

Size uygun bir web sitesi için profilinizi şimdi seçin