ЛЕТ
Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

I CARE 4 THE PLANET | Sürdürülebilirlik Programı

Valeo olarak otomotiv endüstrisinin sürdürülebilir bir gelecek oluşturmada büyük bir rolü olduğunu ve satış sonrası pazarın göz ardı edilemeyeceğini biliyoruz.

Biz Üzerimize Düşeni Yapabiliriz!

Süregelen çevresel sorunlarla mücadele etme amacının bir parçası olarak, Valeo'nun Satış Sonrası bölümü, çevresel etkisini azaltmaya odaklanan I Care 4 the Planet programını başlattı. Bu program; çevresel etkiyi üç ana alanda azaltmayı amaçlamaktadır.

Otomotiv dekarbonizasyonu ve süreç optimizasyonu ile CO2 emisyonlarını sınırlamaya katkıda bulunmak.

Dönüşüm ekonomisine Reman ve tamir (atık yönetimi) ile teşvik etmek.

Ekolojik-tasarım ile yenilik yapmak.

I Care 4 The Planet

Üç Ana Odak Alanı

Valeo'nun I Care 4 the Planet programı, çevresel etkiyi üç ana alanda azaltmayı amaçlamaktadır:

  • Ürünler
  • Ambalajlama
  • Taşımacılık

 

Ürünler

Ekolojik Tasarım

Yenilikçi bir eko-tasarım ile, Valeo Canopy  silecekleri çevreyi öncelikli olarak ele alır, daha fazla %80'i doğal, yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan bir kauçuk kullanır ve hayat döngüsü analizi ile doğrulanmış, -61% daha düşük karbon salınımı ile inanılmaz bir sonuç elde etmiştir. (Bureau Veritas tarafından doğrulanmıştır.)

 

Kaynak Koruma

Reman (Yeniden Üretim) ve Tamir kullanılmış ürünlere ikinci bir hayat vermek için mükemmel bir yoldur. Valeo şu anda her yıl yaklaşık 1 milyon parçayı yeniden imal etmektedir. (Türkiye'de henüz aktif değildir.)

 

 

Elektrifikasyon

Elektrikli araçlar hiç şüphesiz otomotiv sektörünün geleceği olduğu için Valeo, elektrikli araç yedek parça portföyünü, Ineez şarj çözümlerini ve Retrofit çözümlerini aşamalı olarak artırıyor.

 

Ambalajlama

Tasarruf

 

Çevresel etkiyi en aza indirmek için, Valeo aşırı malzeme kullanımından kaçınmayı ve tek kullanımlık plastikleri azaltmayı amaçlamaktadır.

 

Optimizasyon

Kaynakları en iyi şekilde kullanmak için ambalajlama ve paletlerin yeniden kullanımı tercih edilmektedir.

 

Geri Dönüşüm

Ambalaj çözümleri kolayca geri dönüştürülebilecek şekilde tasarlanmalıdır

 

Ulaşım ve Lojistik

Sürdürülebilir malzemeler kadar önemli olan, Valeo'nun fabrikadan müşterilere doğrudan teslimatı ve lojistik akışının optimizasyonu, gelecekteki çevresel başarının anahtarıdır.

 

Valeo, fabrikadan müşterilere doğrudan teslimatla verimli süreçler oluşturarak, taşımacılığın negatif çevresel etkisinin mümkün olduğunca azaltılmasını ummaktadır..

 

 

Birlikte Daha Sürdürülebilir Bir Satış Sonrası Pazarı Geliştirebiliriz!

 

Tek bir şirket tek başına sürdürülebilir bir endüstri oluşturamaz, bu nedenle Valeo, tüm satış sonrası ortaklarını daha sürdürülebilir bir otomotiv satış sonrası pazarına fayda sağlayan olumlu değişiklikler yapmaya teşvik etmektedir.