Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Aracınız Yaza Hazır mı?

Bu yaz yola çıkmadan önce aracınızda yapmanız gereken 5 önemli kontrolü sizler için hazırladık.

Yaz mevsiminde araç yolculuğundan daha keyifli ne olabilir? Açık hava, özgürlük duygusu ve sonsuz olanaklar ... Yaz tatiliniz için yola çıkmadan önce birkaç basit kontrol yaparak yolculuğunuzun mümkün olduğunca sorunsuz geçmesini sağlayın. İşte bakmanız gereken 5 temel şey:

1. Frenler! Gerektiğinde durabildiğinizden emin olun.

Herhangi bir yere gitmeden önce, frenlerinizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin (bu en iyi ustanız tarafından kontrol edilir). Çocuklarınız ve ekstra bagaj gibi ekstra yük taşıyorsanız, tamamen çalışan frenler daha da önemlidir!

Tamirciniz tarafından yapılan eksiksiz bir fren sistemi kontrolü, fren balatalarının, fren hidroliğinin ve fren disklerinin kontrolünü içerir. En az her 15.000 / 20.000 kilometrede bir veya aracınız frenleme sırasında herhangi bir titreşim veya gürültü işareti gösteriyorsa, fren kontrolleri önerilir.

fren

 

Valeo Fren Sistemlerini keşfedin

2. Filtreler! Sizi ve motorunuzu korurlar.  

Yağ, yakıt ve hava filtreleri motor filtrasyon sisteminizi oluşturur ve mekanik arızalara karşı ilk savunma hattınızdır. Yakıt filtreleri partiküllerin ve suyun motorunuza zarar vermesini önler, yağ filtreleri zarar veren partikülleri çıkarır ve hava filtreleri dış havadaki partiküllerin motora girmesini önler. Yağ ve hava filtreleri de yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltabilir. Üçü de düzgün bir yaz yolculuğu için temel anahtardandır.

Valeo Filtre Sistemlerini keşfedin

 

3. Klima! Bu uzun yolculukta herkesi serin tutun.

Klimanızın düzgün çalışmadığını geç keşfetmek, güzel bir yaz sürüşünü daha hoş olmayan bir şeye dönüştürebilir.

Ve tamamen çalışan bir klima sistemi, klimanızı doğru sıcaklığa ayarlayabilmekten daha fazlası anlamına gelir. Klimanızın bir soğutma uzmanı tarafından kontrol edilmesini sağlamak, nemin kontrol edilebilmesini ve hava filtrelerinizin kabin içerisine aracın dışından gelen kirliliği ve alerjenleri önlediğini garanti eder.

Klimanızın düzgün çalışmasını sağlamak için Valeo ClimFill ™ gibi kaliteli bir klima dolum cihazı kullanarak bir uzmana şarj ettirin.

 

Klima

Valeo Klima Sistemlerini keşfedin

4. Aydınlatma! Aracınızı görünür kılın.

Bir aracın sıklıkla göz ardı edilen parçası, aydınlatma sistemi. Aracınızın aydınlatma sistemini oluşturan parçalardan bazıları -farlar,stop lambaları ve sinyaller- güvenliğiniz için çok önemlidir. Yola çıkmadan önce aracınızın tüm aydınlatma unsurlarını iyice inceleyin ve bu yaz yolda görmenizi ve görünmenizi sağlayın.

Valeo Aydınlatma Sistemlerini keşfedin

 

5. Silecekler! Yaz fırtınalarından korunma.

Yaz yağmurları güzel olduğu kadar ani gelen şiddetli yağışlara dönüşebilir Yola çıkmadan önce silecek lastiklerinizi kontrol ederek bu yaz en iyi görünürlüğe sahip olduğunuzdan emin olun. Ve unutmayın - silecekler sadece yağmur için değil, ön camınızdaki kiri ve böcekleri temizlemek için de gereklidir.

Çizen, kir bırakan, gürültü yapan veya herhangi bir şekilde hasar gören silecekler değiştirilmelidir. Bu durumda iseniz Valeo’nun sizzler için sunduğu çözümlerden birini seçip sileceklerinizi, Valeo Silencio ™ gibi Orijinal Ekipman kalitesiyle, Valeo HydroConnect ™ gibi birinci sınıf bir düz bıçakla veya uygun fiyatlı Valeo First serisi ile değiştirebilirsiniz.

Aracınız için doğru silecek modelini bulmak oldukça kolaydır - her Valeo Servis silecek kutusu uygun olduğu araçların markalarını ve modellerini açıkça listeler. Ayrıca her pakette , doğru sileceği mümkün olduğunca basit bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için bir QR kodu bulunur.

Valeo sileceklerine servislerinizden veya çevrimiçi kanallardan bulabilirsiniz.

Valeo Silecek Sistemlerini keşfedin

Sizler için hazırladığımı bu kontrolleri tamamladıktan sonra, harika ve stressiz bir yolculuk geçireceğinizden emin olabilirsiniz. İyi yolculuklar!