Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Su Pompaları

Su pompası santrifüj tipte bir pompadır. Motorun sıcaklığını, aşırı ısınma sıcaklığının altında tutar. Motor çalışıyorken pompa soğutucu sıvının akmasını sağlar. Bir kayış ise pompanın çalışması için motor krank milini su pompasına bağlar. Su pompası motorun ön tarafında bulunur ve zamanlama kayışı veya aksesuar kayışı tarafından tahrik edilir. Valeo, Avrupalı araç modellerinin %86’sını kapsayan 550’den fazla parça numarası ile size eksiksiz bir seçenek imkanı sunar. Motor Soğutma Sistemleri alanında dünya çapında bir Orijinal Ekipman uzmanı olan Valeo’nun su pompaları, Valeo’nun engin uzmanlık bilgisi ile geliştirilmiştir. Valeo su pompaları, O.E. spesifikasyonlarını (motorun sıvı akış gereksinimleri, mekanik direnç ve hidrolik performans) yerine getirmektedir. Tüm contalar ve donanımlar, atölyede kolay ve hızlı kurulum için kutu içine dahil edilmiştir.

 

Etkin bir soğutma sistemi verimliliği için Valeo su pompalarının özellikleri:

  • Özel parçalar: metal gövdeden kapağa kadar tüm parçalar, uluslararası kalite standartlarına (DIN*, ASTM**) uyacak şekilde dikkatlice seçilmiştir.
  • Ürün O.E. yönergelerine göre tasarlanmıştır: türbin, maksimum soğutucu madde akışı ve en iyi hidrolik performans için geliştirilmiş ve kasnak da gürültüyü ve zamanlama kayışının aşırı yıpranmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Gürültüyü azaltmak ve aşırı termal çalışma koşullarına daha iyi direnç gösterebilmek için kaliteli rulman grez yağı
  • Sıvı soğutucunun oyuklaşmasını ve malzeme gözenekleşmesini önlemek için kontrollü alüminyum alaşım ve döküm süreci
  • Fazla buhar basıncını boşaltmak için buhar deliği
  • Contaların tamamı, doğru boyutlara ve mükemmel bitirmeye sahip kaliteli parçalar olup su pompası ile motor arabirimi arasında mükemmel sızdırmazlık sağlarlar ve su pompalarının kullanım ömrünü uzatırlar.

 

Sızıntı ve kirlenmeye karşı korur.

 

Valeo Bilgisi: Su pompasını hasar gördüğünde, önleyici bir servis sırasında veya zamanlama kayışını değiştirirken yenisiyle değiştirmek gerekir. Soğutma döngüsünün etkin bir şekilde doldurulması için Valeo, FASTFILL® dolum aracını (Valeo parça numarası: 698798) ve Valeo Protectiv® soğutma sıvısını önerir. Valeo Protectiv® serisi, motor soğutma döngünüzü aşırı ısınmaya, donmaya ve korozyona karşı korur.

  • Kullanıma hazır Valeo Protectiv® serisi: Protectiv® 35, Protectiv® 40, Protectiv® 50
  • Valeo Protectiv® konsantre antifriz serisi: Protectiv® 100 ve Protectiv® 112

 

 

 

* DIN “Alman Standardizasyon Kurumu

**Amerikan Test ve Malzemeleri Topluluğu