Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Debriyaj Takımları

Daha güçlü motorlar, daha uzun rasyolar ve yeni kullanım süresi özellikleri, Valeo SAT (Kendinden Ayarlamalı Teknoloji) gibi daha karmaşık debriyaj tasarımlarının geliştirilip kullanıma sunulmasının önünü açmıştır. SAT, baskı plakası üzerinde kendinden ayarlamalı ön yüzey aşınma telafi cihazı kullanan ve bu sayede de debriyajın ömrünü arttırıp pedal konforunu iyileştiren, devrim niteliğinde bir Valeo teknolojisidir. Valeo ayrıca bu kendinden ayarlamalı teknolojiyi kamyon üreticilerine de tedarik etmektedir.

 

Satış sonrası pazar çözüm sağlayıcısı olarak Valeo mühendisleri, rakiplerin kendinden ayarlamalı debriyajlarının yerine kullanılabilecek; kalite, güvenilirlik ve dayanıklılık açısından tam bir memnuniyet sağlayan, HEC (Yüksek Verimli Debriyaj) adlı yeni bir debriyaj takımı tasarlamıştır. Bu takım, Valeo’nun ArGe merkezlerinde uzun yıllar süren araştırmaları neticesinde geliştirilen kapak tertibatından ve düşük aşınmalı ön yüzeyden (10 mm ile 2 mm arasında) oluşmaktadır. Bu çözüm, özel bir araca gerek duymadığından montaj işlemlerini de kolaylaştırır.

 

Günümüzde 3.400’den fazla referans numarası (takım ve parça), toplam araçların %90’ından fazlasını kapsamakta olup Fransız, Alman, Kore, Japon ve İtalyan üreticiler gibi belli başlı tüm araç üreticilerini de içermektedir.

Valeo’yu Seçin

Geniş kapsamda Klasik debriyaj takımı ürün gamı:

  • Eşmerkezli yardımcı silindir (CSC) içeren 3'lü Takım: 100 parça numarası mevcuttur
  • Kendinden ayarlamalı teknoloji (SAT): 205 parça numarası mevcut olup bunlardan yüksek verimli debriyaj (HEC) ürünleri: 65 parça numarası
  • Hafif ticari debriyaj ürünleri: 600 parça numarası 

Kore ve Japon araç modelleri için genişleyen ürün yelpazesi : Valeo, diğer ürün serileriyle aynı kalite ve hizmet seviyesiyle, Asya araç modelleri için de önemli iş fırsatları sunmaktadır. Valeo, Kore ve Japon araçlarına yönelik ürün serisini genişletmek ve ürün temininizi daha iyi hale getirmek için tüm ürün hatlarında önemli yatırımlar yapmaktadır. 670’den fazla takım parça numarasını içeren ürün serisiyle Valeo, günümüzde yaklaşık olarak Asya araç parkının %80’ini kapsamaktadır. Yeni referanslar arasında klasik debriyaj takımları yer almakta olup bunlar tüm araç modellerini kapsamaktadır. Bazı bilinen araç modelleri arasında ise Hyundai Accent, Nissan Micra, Daewoo Matiz, Suzuki Grand Vitara,Toyota Aygo & Yaris ve diğer birçok model yer almaktadır.

 

Valeo’nun debriyaj sistemi e-öğrenimini keşfedin www.valeo-techassist.com