Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Kabin Filtreleri CLIMFILTER

Kabin filtreleri CLIMFILTER

Kabin filtresi Valeo ClimFilter™’ın Comfort, Protect ve Supreme modelleri, harici kirletici maddelerin havalandırma sistemi ve giriş açıklıklarından kabine girmesini önler.

 

ClimFilter™ Comfort, yolcuları toz, kir ve partiküllerden koruyan bir partikül filtresidir. Kabin filtrasyonu için geliştirilmiş ilk teknolojidir. Bu filtre beyaz renktedir.
 

ClimFilter™ Protect, partikülleri tutan ve zararlı gazlara ve hoş olmayan kokulara karşı koruma sağlayan, aktif karbonlu bir birleşik filtredir. Valeo, yoğun trafik olan alanlar için ClimFilter™ Protect’i önerir. Orijinal ekipmanlar alanındaki varlığı ile Valeo, birleşik teknolojiye dayalı ultra ince filtrasyona geçiş imkanı sunar.

Bu filtreler, karbonu andırması amacıyla gri renktedir. Valeo, bu ürünün en yüksek kalitede olmasını sağlamak için filtrelerinde en iyi performansa sahip aktif karbonu kullanır.

Aktif karbon ile birleşen teknolojisi sayesinde ve polifenol kaplaması ile Valeo’nun bu kabin filtresi, partiküller, gazlar, kirlilik ve kokuya karşı eksiksiz çözüm ve korumanın yanısıra filtre seviyesinde nötralize etmek suretiyle kabine polen alerjeninin girmesine karşı koruma da sağlar.

Bu filtrenin iki tarafı renklidir: polifenol kaplamalı dış tarafı kahverengi ve iç tarafı da gri renktedir.

 

 

ClimFilter™  Supreme en güçlü Avrupa alerjenlerine karşı %92 gibi yüksek bir seviyede etkili olduğu kanıtlanmıştır.
Polifenoller bitkilerde yaygın bir şekilde bulunan ve sağlık açısından faydalı etkileri olduğu bilinen doğal bileşenlerdir.
Valeo, solunum sorunları ve alerjileri gittikçe artan bir sorun halini aldığından, sadece aracın dışından gelen polenleri yakalayıp nötralize etmekle kalmayan aynı zamanda alerjenin araç içindeki etkisini de nötralize eden, devrim niteliğinde bir teknoloji geliştirmiştir.Bugüne dek Avrupa’daki yolcu kabini hava filtrelerinden hiçbiri, yolcuların alerjen partiküllerine maruz kalmasını engelleyemememişti.

Günümüzde dünyada 2,1 milyardan ve Avrupa’da 2,3 milyondan (Avrupa nüfusunun neredeyse %30’u) fazla insan alerji sorunlarından muzdariptir. Bu rakamlar geçtiğimiz on yılda iki katına çıkmıştır. Solunum alerjilerinin belirtileri (hapşırma, kaşınma, sulu gözler, akan burun, solumada güçlü ve ayrıca yorgunluk, tahriş ve baş ağrısı) sadece rahatsızlık vermekle kalmamakt aynı zamanda sürücünün konsantrasyonunu da önemli ölçüde etkileyebilmektedir.Kirlilik ve alerjenlere sürekli maruz kalma herhangi bir yaşta alerji oluşumuna neden olabildiğinden bu riskin azaltılması önemlidir.

 

Ayrıca güvenlik açısından da önem arz etmektedir. Üstelik, alerji sorunu olanların trafik kazasına karışma olasılığı da %30 daha fazladır. Alerjik belirtiler ayrıca sürücünün konsantrasyonunu da önemli ölçüde bozabilir. Örneğin saatte 80km hızla giden bir sürücünün hapşırması, yaklaşık 25 metre boyunca gözleri kapalı olarak aracını kullanması anlamına gelir.

 

Yeni ClimFilter™  Supreme Avrupa pazarına ilk kez 2013 yılında sunulan ve patenti Valeo’ya ait bir yeniliktir. 2013 yılında Rusya’da düzenlenen Moskova Uluslararası Motor Fuarı’nda Valeo, alerjenleri nötralize eden kabin hava filtresi için “Yılın Yenilikçi Geliştirme” kategorisinde ödül kazanmıştır. 2005 yılında Japonya’da ise Valeo, özellikle Japonya’da etkili olan alerjenler için tasarlanmış, alerjen nötralize edici kabin hava filtrelerini piyasaya süren ilk otomotiv tedarikçisi olmuştur.

Kabin filtreleri hakkında daha fazla bilgi için  kataloğumuz