Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Binek Araçlar İçin Fren Hidroliği

Fren hidroliği, fren sisteminin çekirdeğidir. Fren pedalı, fren güçlendirici ve ABS veya ESP gibi elektronik fren sistemi tarafından üretilen gücün tamamının her bir tekerleğe tamamen aktarılmasını sağlar.
Sürtünme malzemesi ile tekerlek arasında temasın neden olduğu ısı ile temas ettiğinde fren hidroliği, “buhar kilitlenmesi” fenomeninin önlenebilmesi için yüksek sıcaklığa dayanıklı olmalıdır. Bu reaksiyon, fren sistemi içindeki sıcaklık, fren hidroliğinin kaynama noktasından yüksek olduğunda ortaya çıkar ve frenleme sisteminin etkinliğinde düşüşe neden olur.
Bu nedenle fren sistemindeki fren hidroliğini düzenli olarak kontrol etmek ve kaynama noktası 180°C’nin altına iner inmez hidroliği değiştirmek zorunludur.


Kalite ve inovasyona sürekli odaklanan bir şirket olarak Valeo, otomotiv sektöründe üst düzey bir tedarikçi olduğundan sahip olduğu bilgiyi, her bir uygulama alanı için satış sonrası pazara özel çözümlerle sunmaktadır.
Her bir ihtiyaç için en uygun ürün her zaman mevcuttur:
- Standartların çok üstünde bir şekilde kaynama noktasına optimal dayanıklılık
- Tüm ihtiyaçlara uyarlanmış değişen içerikler
- Verimli depolama ve hızlı tanımlama için yeni paketlemeler


Fren Hidroliğinin kalitesini düzenli olarak Valeo Fren Hidroliği Test Cihazı ile test edin ve yaklaşık olarak her iki yılda bir sistemi tamamen boşaltın.