Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Binek Araçlar İçin Marş Motorları

Valeo klasik marş motorlarından en yeni nesil kompaktlara ve güçlendirilmiş marş motorlarına dek döner makinelerde yüzyılı aşan deneyimiyle yeniliklerin öncüsüdür. Valeo’nun yeni marş motorları serisi, en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yüksek performans ve kalite standartlarına sahiptir. Yeni ürünlerin güvenilirliği, güvenliği ve en iyi kalitesi, sürekli inovasyon ve kalite testi kriterleri ile geliştirilmektedir.

 

Orijinal Ekipman alanındaki güçlü varlığı sayesinde Valeo, Peugeot 208, Renault Clio IV ve Volkswagen Golf VII gibi en yeni araç modelleri için dahi marş motorlarını kısa bir sürede piyasaya sunabilmektedir. Yeni Valeo marş motorlarının performansı ve güvenilirliğini temin etmek amacıyla hız, sıcaklık ve elektrik ölçüm testleri 40.000 devire kadar yürütülmektedir. Ayrıca makineler, araç üreticilerinin en zorlu şartlarını karşılayabilmek amacıyla tuz püskürtme, termal şok ve imha olana dek titreşim gibi olağanüstü koşullara ilişkin testlere de tabi tutulmuştur.

 

Valeo, teknoloji alanındaki birçok yeniliğiyle pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır: kalıcı mıknatıslar veya sarılı saha bobinleri, redüksiyon dişlileri, darbe emiciler, dizel modeller için pinyonsuz marş motorları, özel model ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş teknik özelliklere sadece birkaç örnektir. TS ve TSC gibi en yeni marş motoru nesli, önceki çözümlerde kullanılan marş motorlarından daha kompakt bir tasarım içinde daha fazla güç ve verimlilik sunmaktadır. Bu da, performansı azaltmadan motor ortamına daha kolay entegrasyon imkanı vermektedir. Bu teknoloji, Ford, PSA, Volkswagen veya Renault-Nissan’a uygulanmaktadır. Var olan 800’den fazla referansı ile Valeo Premium Standart Değişim ürünleri arasında hem Avrupa hem de Asya modelleri için marş motorları bulunmaktadır. Orijinal Ekipman alanındaki güçlü deneyimi ve pazara çıkış süresi konusundaki hassasiyeti ile Valeo, satış sonrası pazara Volkswagen Golf VII, Audi A3 veya Renault Clio IV gibi en yeni araç modellerine uyan tüm marş motorlarını sunabilmektedir. Valeo yeniden üretim ve O.E. alanındaki 30 yıllık deneyimiyle marş motorlarının yeniden üretim süreci konusunda tamamen uzmanlaşmıştır.

 

Marş motorlarına özel yeniden üretim süreci sayesinde Valeo, ürünlerini en kaliteli standartlarda teslim edebilmektedir. Bir marş motoru piyasadan çekirdek olarak toplandığında bu parça, yeniden üretim sürecinin farklı adımlarını takip etmek üzere belirli bir üretim birimine gönderilir.

  1. Parçalarına ayrıldıktan sonra tüm parçalar yıkanır ve kumlanır.
  2. Her bir pinyon dişlisi muayene edilir ve %100 O.E. grez yağı ile yenisiyle değiştirilir. Aşınan parçalar otomatik olarak değiştirilir. Parçanın tolerans sınırları dışında olması halinde destekler yeniden üretilebilir. Valeo, O.E. teknik çizimleri sayesinde tasarım ve montaj uyumluluğunu sağlayabilmektedir.
  3. Ateşleme aşamasının simülasyonuna imkan sağlayan özel test alanları, solenoidi muayene etmek için kullanılmaktadır.
  4. O.E. elektrik performansını eski haline getirmek için gerekirse armatür komütatörleri değiştirilmektedir.
  5. Valeo’nun dayanıklılığı arttırmak amacıyla özel prosesler yoluyla mıknatısları yenileriyle değiştirme veya yeniden manyetik hale getirme imkanı bulunmaktadır.

 

Son boyama öncesinde yenilenen tüm parçalar tekrar monte edilir ve tamamlanmış her bir ürün de mekanik test alanında test edilir (Hız ve sıcaklık ölçümleri, aşırı gerginlik koşulları veya imha testleri). Tüm süreç boyunca O.E. standartlarına eksiksiz bir şekilde uyulur. 40’dan fazla kontrol noktasında parçaları doğrulamak amacıyla O.E. test alanları ve ölçüm araçları kullanılır. Monte edilmelerinin ardından parçaların tamamı, etiketlenmeden ve paketlenmeden önce aynı koşullarla yeniden test edilir. Valeo’nun yeniden ürettiği marş motorlarının hiçbirinde asbest bulunmaz.

İlgili ürünler