Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Binek Araçlar İçin Kasnaklar

Valeo, Elektrik Sistemleri ürünlerini, Rulmanlı Kasnak serisiyle de tamamlamaktadır. Rulmanlı kasnak, alternatör ile motor çıkışı krank mili kasnağı arasındaki bir mekanik bağlantıdır. Kasnak alternatörü harekete geçirmekte ve o da akünün yeniden şarj olmasını sağlamaktadır. Rulmanlı kasnak olarak da adlandırılan Tek Yönlü Alternatör Kasnağı (OAP), alternatörün bir yedek parçasıdır. Bir “çoklu-V” kayışı (tahrik kayışı), yatak mesnetli bir tek yönlü kavrama ünitesi, bir iç halka, iki conta ve bir de plastik uç kapak takılabilecek dış çepere sahip bir makaradan oluşur.

 

Rulmanlı Kasnak şu amaçlarla kullanılır:

  • Kayışın uzun ömürlülüğünü arttırmak amacıyla motorun titreşimlerini filtreleyerek kayış tahrik sistemini korumak.
  • Etkin bir sürüş konforu için kayış tahriği N.V.H. (Gürültü-Titreşim-Sertlik) dayanıklılığını sağlamak.
  • Kayışın kaymasının neden olduğu sürtünme hasarlarını önlemek.
  • Maksimum sistem verimliliği, yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonunun azaltılması için motor yavaşlarken veya dururken alternatör rotorunun rulman modunda dönmesine izin vermek.

Elektrik Sistemleri alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olarak Valeo, müşterileri için eksiksiz hizmetler sunabilmek amacıyla alternatör portföyünde tamamlayıcı ürünler sunmaktadır.

 

Valeo rulmanlı kasnak serisi:

Tüm dünyada 14.000 araç modeline özel 107 parça numarası. Mümkün olan en kaliteli malzeme ve rulmandan imal edilmiş olan bu ürün, her bir parçanın sağlamlığı konusunda Valeo’nun kalite standartlarına göre test edilmiştir. Orijinal Ekipman alanındaki güçlü liderliği ve 30 yılı aşan yeniden üretim deneyimiyle Valeo, en son yeniliklerden orijinal ekipman kalitesindeki yedek parçalara dek satış sonrası pazara en iyi Elektrikli Sistem ürünlerini sunmakta olup satış sonrası pazar için Elektrikli Sistemler alanındaki uzman konumuyla da ön plana çıkmaktadır.

İlgili ürünler