Profilinizi seçin:
Garaj
  • Bayi
  • Sürücü

Binek Araçlar İçin Stop Lambaları

Tasarım ve güvenlik alanındaki bu kesintisiz yeniliklerin yanısıra Valeo ayrıca CO2 emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olmak için daha az enerji tüketen ürünler de geliştirmektedir. Burada odaklanılan konu sinyal fonksiyonları için L.E.D. kullanımıdır. L.E.D.’in hızlı tepki süresi, takip eden sürücünün fren
mesafesini 90 km/s veya Parking and Driving Assistancemph hızda 5 metre kadar azaltmaktadır. LED arka aydınlatma, Tungsten ampullere kıyasla 0,5g CO2/km tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır. Valeo, IAM için arka lambalar için 500’den fazla ve ön lambalar içinse yaklaşık 200 referans sunmaktadır.

 

Otomotiv ampulleri hala ön ve arka lambalar için en sık kullanılan ışık kaynağı olsalar da L.E.D. teknolojisi, ön farlardan ziyade sinyal ürünlerinde daha fazla kullanılmaktadır. L.E.D. arka lambalar veya arka aydınlatma için L.E.D. teknolojisi, bir dizi avantajı olan yüksek performanslı bir çözümdür. Araç üreticilerine her bir araba modeli için ayırt edici bir tarz geliştirme ve L.E.D. teknolojisinin sunduğu sayısız aydınlatma kombinasyonundan faydalanma fırsatı sunmaktadır.

 

L.E.D.’lerin daha hızlı tepkime süresi, yol güvenliğine katkıda bulunurken uzun ömürleri de klasik arka lamba kümesi tasarımlarına, tüketici açısından daha elverişli bir alternatif getirmektedir. Işık Yayan Diyotlar (L.E.D.s), kompakt boyutları sayesinde genişleyen tasarım imkanlarıyla normal Tungsten ampullere kıyasla daha az enerji tüketerek daha verimli ışık sağlar.

 

 

Valeo ve Hafif Ticari Araçlar Aydınlatma ve Sinyal Sağdan Direksiyonlu Araçlar kataloğu 954098 from Hugo Vallet